Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chełmie

Dramatyczne wydarzenia w naszym życiu, tragedia. To sytuacje z którymi nie zawsze sobie radzimy. Pomoc można uzyskać w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, który powstał w Chełmie.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© archiwum)

Niekiedy w naszym życiu stajemy w obliczu dramatycznych wydarzeń: utrata pracy, rozpad związku, konflikt w rodzinie, czy śmierć bliskiej osoby, z którymi nie jesteśmy w stanie samodzielnie sobie poradzić.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chełmie powstał z myślą o mieszkańcach miasta Chełm znajdujących się w sytuacji kryzysowej, którym potrzebne jest fachowe wsparcie psychologa, pedagoga, bądź pomoc terapeuty.

Ponadto w ramach OIKu prowadzona jest mediacja rodzinna, punkt informacyjno–konsultacyjny dla osób współuzależnionych oraz hostel dla kobiet i matek z dziećmi doznających przemocy fizycznej i psychicznej.

Obecnie hostel dysponuje 4 odrębnymi pokojami z 12 miejscami noclegowymi, świetlicą, kuchnią oraz łazienką. Z pomocy specjalistów Ośrodka Interwencji Kryzysowej można skorzystać zgłaszając się osobiście do siedziby Ośrodka lub telefonicznie – tel. (82) 564 07 07.

ul. Jedność 43
tel. (82) 564-07-07
oikchelm@op.pl
Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 18:00
Całodobowy hostel dla ofiar przemocy domowej


Ponadto na terenie miasta Chełm istnieją inne instytucje i organizacje pozarządowe udzielające pomocy osobom doświadczającym przemocy na terenie miasta ChełmMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie
Punkt Interwencji Kryzysowej
ul. Kolejowa 8
22-100 Chełm
tel. (082) 564 22 50
(082) 565 82 59

Punkt Interwencji Kryzysowej przy Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Chełmie oferuje poradnictwo prawne, psychologiczne, pedagogiczne w zakresie:
wspierania ofiar przemocy domowej, rozwiązywania problemów wychowawczych, konfliktów małżeńskich, kryzysów rozwojowych, interwencji domowej, pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami.
∨ Czytaj dalejStowarzyszenie Ośrodek Wspierania Rodziny w Chełmie
Punkt Interwencji Kryzysowej w Chełmie
ul. Obłońska 20
22-100 Chełm
tel. (082) 564 09 10

Stowarzyszenie prowadzi punktu interwencji kryzysowej dla ofiar przemocy, w którym prowadzone jest poradnictwo prawne i psychologiczne oraz grupa wsparcia dla osób dotkniętych przemocą domową.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „AGAPE” w Lublinie
Punkt Interwencji Kryzysowej w Chełmie
ul. Lubelska 55
22-100 Chełm
tel. (082) 565 60 26

Stowarzyszenie prowadzi punkt interwencji kryzysowej dla ofiar przemocy, w którym jest poradnictwo psychologiczne i prawne oraz interwencja kryzysowa.


***
Chełmski informator miejski przydatne telefony i adresy w jednym miejscu

Zobacz serwis Z przymrużeniem oka
Zobacz Kronikę policyjną województwa Lubelskiego

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


źródło: Naszemiasto.pl

Więcej na temat

Komentarze (0)

avatar
Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię